Godziny otwarcia:   pon.-sob. 10:00 - 21:00, niedz. 10:00 - 18:00

Tel.   509 314 196

Kontakt

Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dlaczego soczewki okularowe firmy Seiko?

Pacjenci i klienci naszego salonu oczekują coraz lepszych jakościowo produktów, zarówno w zakresie dobieranych opraw okularowych, jak i zastosowania najlepszych rozwiązań technologicznych soczewek okularowych. Te potrzeby związane są z ich wymaganiami wzrokowymi, stylem życia oraz rodzajem wykonywanej pracy. Aby sprostać tym oczekiwaniom współpracujemy z najlepszymi producentami zarówno opraw okularowych oraz soczewek okularowych.

Przeprowadziliśmy wywiad z p. Przemysławem Bolkiem, Dyrektorem Sprzedaży soczewek okularowych firmy SEIKO.

Dobór oprawek okularowych a światło i kolor

Na zewnątrz zimowa szarość, niskie temperatury. Wielu z nas z utęsknieniem wyczekuje nadejścia wiosny, a wraz z nią ożywienia kolorami wszystkiego dookoła . Im bliżej upragnionej pory roku tym dni stają się dłuższe, dzięki czemu możemy cieszyć się światłem dziennym większą ilość godzin , a więc widzieć wszystko w naturalnych barwach.

Zastanawialiście się kiedyś co sprawia, że widzimy kolory i ich odcienie? Wszystko sprowadza się do istotnej roli światła i skomplikowanego, ale jakże fascynującego organu, jakim jest ludzkie oko. Wszystko zaczyna się od światła. Światło bierze udział w każdym wrażeniu wzrokowym. Zastanówmy się więc czym właściwie jest światło. Światłem w znaczeniu potocznym nazywamy widzialną część promieniowania elektromagnetycznego, czyli promieniowania widzialnego obieranego przez siatkówkę ludzkiego oka.

Najnowszej generacji soczewki progresywne PRIME firmy SEIKO

Najnowszej generacji soczewki progresywne PRIME firmy SEIKO Optical dostępne w salonie Brilliant.

SOCZEWKI PROGRESYWNE to najbardziej nowoczesny rodzaj soczewek okularowych, umożliwiających komfortowe, wyraźne i płynne widzenie we wszystkich odległościach. Soczewki progresywne korygują naturalnie występujące wraz z wiekiem problemy z widzeniem.

Najważniejsze ich zalety to:
- wszystkie potrzebne korekcje w jednej parze okularów;
- ostre widzenie obiektów zarówno z bliska jak i z daleka oraz odległości pośrednich;
- atrakcyjny i estetyczny wygląd.

Jak wybrać okulary dla dziecka?

Badania pokazują, że co piąte dziecko ma wadę wzroku i potrzebuje okularów.

Jak je zatem odpowiednio dobrać?

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu oprawek i soczewek okularowych?

Okulary przede wszystkim powinny skorygować wadę wzroku dziecka. Muszą jednak poradzić sobie w czasie aktywności i zabaw z innymi dziećmi, w czasie uprawiania sportu czy w czasie nieuwagi naszej pociechy. Okulary dla dzieci powinny być lekkie i elastyczne, bezpieczne i wytrzymałe. Zwróć uwagę na materiał z którego są wykonane. Wybieraj oprawy z odpowiednio elastycznego tworzywa sztucznego np.: Siliflex w oprawkach dziecięcych NanoVista.

Gdzie kupić nowe okulary

Kierowanie się niższą ceną, może nie wyjść naszym oczom na zdrowie.

Pierwsze kroki – do lekarza lub optometrysty

Jeśli zauważysz u siebie pogorszenie wzroku, które może wymagać korekcji okularami, pamiętaj, żeby najpierw wybrać się do lekarza lub optometrysty! Gorsze widzenie nie zawsze jest powodowane tylko samą wadą wzroku, często jest objawem innych, poważniejszych chorób. Poza badaniem wzroku okulista lub optometrysta dokładnie wypyta Cię o wszelkie zmiany w Twoim zdrowiu, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, by wyeliminować te choroby. Mogą być one związane z hormonami, metabolizmem lub układem nerwowym. Wizyta u specjalisty tylko z pozoru jest jedynie „odczytywaniem” liczb i liter umieszczonych na dużej tablicy. Specjalista nie tylko określi poziom Twojego ewentualnego upośledzenia wzroku, ale także uspokoi Twoje obawy w stosunku do ogólnego stanu zdrowia. Profesjonalne salony optyczne często zatrudniają okulistów lub optometrystów, by mogli oni na miejscu zbadać klienta i określić stopień jego wady wzroku oraz wykluczyć inne choroby.

Subskrybuj to źródło RSS

Nasza lokalizacja

world-map

Salon Brilliant Optyk znajduje się w Poznaniu na Ratajach w pobliżu Rondo Starołęka.